Alison Thewliss MP, SNP, Glasgow Central
Member
Antony Higginbotham MP, Conservative, Burnley
Vice Chair
Bambos Charalambous MP, Labour, Enfield and Southgate
Member
Baroness Bennett of Manor Castle, Member of the House of Lords
Member

 

Baroness Bowles of Berkhamstead, Member of the House of Lords
Member
Baroness Goudie, Member of the House of Lords
Member
Baroness Ludford, Member of the House of Lords
Member
Bell Ribeiro-Addy MP, Labour, Streatham
Member
Ben Lake MP, Plaid Cymru, Ceredigion
Member
Bill Esterson MP, Labour, Sefton Central
Member
Bob Blackman MP, Conservative, Harrow East
Chair
Catherine West MP, Labour, Hornsey and Wood Green
Member
Chris Elmore MP, Labour, Ogmore
Member
Danny Kruger MP, Conservative, Devizes
Member
David Simmonds MP, Conservative, Ruislip, Northwood and Pinner
Member
Emma Hardy MP, Labour, Kingston upon Hull West and Hessle
Member
Holly Lynch MP, Labour, Halifax
Member
Henry Smith MP, Conservative, Crawley
Member
Jill Mortimer MP, Conservative, Hartlepool
Member
Joanna Cherry MP, SNP, Edinburgh South West
Member
John McDonnell MP, Labour, Hayes and Harlington
Member
Katherine Fletcher MP, Conservative, South Ribble
Member
Kenny Macaskill MP, Alba Party, East Lothian
Member
Liz Saville Roberts MP, Plaid Cymru, Dwyfor Meirionnydd
Member
Lord Browne of Ladyton, Member of the House of Lords
Member
Lord Davies of Brixton, Member of the House of Lords
Vice Chair
Lord Fox, Member of the House of Lords
Member
Lord Haskel, Member of the House of Lords
Member
Lord Harris, Haringey, Member of the House of Lords
Member
Lord Iain McNicol, West Kilbride, Member of the House of Lords
Member
Lord Kirkhope, Harrogate, Member of the House of Lords
Vice Chair
Lord Mann, Member of the House of Lords
Member
Lord Prem Sikka, Member of the House of Lords
Member
Lord Stunell, Member of the House of Lords
Member
Lord Tyrie, Member of the House of Lords
Member
Marco Longhi MP, Conservative, Dudley North
Member
Martyn Day MP, SNP, Linlithgow and East Falkirk
Vice Chair
Website
Nick Smith MP, Labour, Blaneau Gwent
Vice Chair
Patricia Gibson MP, SNP, North Ayrshire and Arran
Member
Paul Howell MP, Conservative, Sedgefield
Member
Philip Davies MP, Conservative, Shipley
Member
Sir Peter Bottomley MP, Conservative, Worthing West
Member
Peter Gibson MP, Conservative, Darlington
Vice Chair
Peter Grant MP, SNP, Glenrothes
Vice Chair
Rob Roberts MP, Conservative, Delyn
Member
Ruth Jones MP, Labour, Newport West
Vice Chair
Sammy Wilson MP, Democratic Unionist Party, East Antrim
Member
Shaun Bailey MP, Conservative, West Bromwich West
Member
Siobhain McDonagh MP, Labour, Mitcham and Morden
Member
Sir Stephen Timms MP, Labour, East Ham; and Chair of the Work and Pensions Select Committee
Member
Stephen McPartland MP, Conservative, Stevenage
Member
Stuart McDonald MP, SNP, Cumbernauld, Kilsyth and Kirkintilloch East
Member
Tonia Antoniazzi MP, Labour, Gower
Vice Chair
Tom Tugendhat MP, Conservative, Tonbridge and Malling
Member
Wendy Chamberlain MP, Liberal Democrat, North East Fife
Member
Wera Hobhouse MP, Member, Liberal Democrat, Bath
Member
Yvonne Fovargue MP, Labour, Makerfield
Member